Головна » Статті » Карпати

Пікуй - найвища гора Львівської області

Пікуй — найвища гора Львівської області

Піку́й — найвища вершина Вододільних Бескидів і всього пасма Бещад, найвища географічна точка Львівської області, з якої відкриваються приголомшливі краєвиди. Розташована на межі Львівської та Закарпатської областей.

Висота гори — 1405 метрів. Поверхня конусоподібна, асиметрична: південно-західний схил крутий, північно-східний та північний — більш пологий. Гора складається з флішу. Схили вкриті буковим і ялицевим лісом. Вершина оздоблена мальовничими скелями та стрімкими урвищами — невеликими куестами. Краєвиди з гори Пікуй своєю протяжністю перевищують бачені з будь-якої іншої вершини Львівської області.

Завдяки значній відносній висоті для вершини Пікуя характерна наявність субальпійського поясу рослинності, верхня межа лісу тут проходить на висоті 1200—1250 м н.р.м. Це дозволяє туристам на короткому відрізку маршруту познайомитися з ландшафтами та своєрідною флорою (на вершині зростають рідкісні види рослин). Вершина оздоблена мальовничими скелями та стрімкими урвищами — невеликими куестами.

Цікаві факти:

  • На вершині гори розташований кам'яний чотириметровий, чотирикутний стовп-обеліск, споруджений на честь першого президента Чехословаччини Томаша Масарика. Його поставили 1935 року мешканці села Гусного, яке до війни разом з усім Закарпаттям входило до складу Чехословаччини.

  • Оскільки це найвища географічна точка Львівської області, на туристів чекає приголомшливе розмаїття пейзажів. Неподалік від Пікую, на висоті 1 200 м над рівнем моря, розташований перевал “Руська Путь” — він має історичне значення, адже саме тут проходив торговий, а інколи й військовий шлях з Заходу на Схід.

  • Також поблизу від вершини причаївся водоспад Воєводин — це не надто популярна серед туристів локація, адже дістатись до неї пішки буває нелегко. Тим цікавіше побачити водоспад на власні очі!

  • З північного заходу до вершини примикає Буковецька полонина. Масив простягається по межі Львівської та Закарпатської областей. В східній частині Бещад із мальовничими скелями, розлогими субальпійськими луками можна зустріти рідкісні, червонокнижні рослини. А з вершин відкриваються чудові краєвиди з глибиною в десятки кілометрів.

Отож, якщо будете в наших краях обовязково завітайте на г.Пікуй та насолодіться прекрасними краєвидами, чудовими враженнями, неповторною атмосферою - все це чекає на вас і ми з радістю подолаємо цю вершину разом з вами.


Ось деякі світлини,що були зроблені впродовж таборів "Долаючи вершини" з 2010 - 2015 роки:

Категорія: Карпати | Додав: Administrator (11.03.2019) | Переглядів: 13
© 2008-2019,  «Долаючи вершини». Всі права захищені.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на vershunu.com