Головна » Статті » Карпати

Наскельне місто-фортеця Тустань

Тустань - наскельне місто-фортеця

Історична довідка
Статус: Пам'ятка археології національного значення, охоронний номер 130024-Н ; пам'ятка природи місцевого значення.
Розташування: Львівська область Сколівський район біля с. Урич за 1,5 км на північний схід від с. Урич

   Наскельне місто-фортеця Тустань існувало на Урицьких скелях у IX-XVI століттях як потужний оборонний, митний та адміністративний центр, що в час свого розквіту контролював чотири з дванадцяти Карпатських перевалів.

   До нашого часу дерев’яна забудова не збереглася, проте залишилося понад 4 тис. вирубаних у камені пазів та врубів, у які вкладалося дерево при будівництві. Система цих слідів дозволила досліднику Тустані Михайлу Рожку з високою достовірністю відтворити зовнішній вигляд фортеці. За допомогою цих даних дослідники змогли створити точну 3-D модель фортеці.

    На території комплексу, також можна відвідати музей у якому детально розповідають та показують побут, архітектуру, знаряддя праці людей того часу.

   Також, впродовж своєї подорожі ви можете напитися води з «Княжої криниці», яка знаходиться на території заповідника Тустань. Воду з цього джерела пили починаючи з 9 століття, вона славиться своїми цілющими властивостями.

   Рекомендуємо вам відвідати місто-фортецю Тустань, щоб незабутньо провести час. А також, збагатитись знаннями про наших предків, про їхню культуру,архітектуру та побут.


Ось деякі світлини,що були зроблені впродовж таборів "Долаючи вершини" під час наших екскурсій на місто фортецю-Тустань:

Категорія: Карпати | Додав: Administrator (12.03.2019) | Переглядів: 8
© 2008-2019,  «Долаючи вершини». Всі права захищені.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на vershunu.com